Hackathon nerede yapılacak, geldiğimizde nerede konaklayacağız?
VakıfBank Genel Müdürlük binamızda yapacağız. Konaklama da yine etkinliğimizin olduğu aynı ortamda olacak. Katılımcılarımızın konaklama için kendilerinin bir şey getirmesine gerek olmayacak. Gerekli tüm ortam ve malzemeleri VakıfBank olarak biz temin edeceğiz.
Nasıl katılacağız?
Katılmak için web sitemizde yer alan başvuru formunu, 01.12.2019 tarihine kadar sen ve ekip arkadaşlarının eksiksiz doldurması yeterli. Başvurusu alınan tüm katılımcılara onay e-maili göndereceğiz. Ön eleme sonrası, Hackathon’a katılacak katılımcılarımızı da ayrıca e-mail ile bilgilendireceğiz.
Kimler katılabilir?
VakıfBank’ta çalışmayan, çalışanlarımızın akrabası olmayan ve şirketimiz ile iş ilişkisi içinde olmayan, üniversitelerin 3 ve son sınıf öğrencileri ile maksimum 2 yıl deneyimli çalışanlar hiçbir ek koşul olmaksızın katılabilirler. Katılımın bireysel değil, ekipler halinde olmasına dikkat edilmelidir.
Ekipler kaç kişi olmalıdır?
Katılacak takımlar en az 2, en fazla 4 kişi olmalıdır.
Yanımızda neler getirelim?
Hackathon’a katılmak için tek yapman gereken kişisel bilgisayarını ve güç kablosunu getirmen. Diğer tüm malzemeleri sana VakıfBank olarak biz sağlayacağız. Ancak eğer ihtiyaç duyuyorsan ek donanım da getirebilirsin.
Ulaşım nasıl sağlanacak?
Özel bir ulaşım organizasyonumuz olmadığından, katılımcılarımızın Hackathon’un yapılacağı yere kendi imkânlarıyla gelmelerini beklemekteyiz. İstanbul dışından gelecek katılımcılarımızın 200 TL’ye kadar olan yol masraflarını, fiş ibrazı yapmaları koşuluyla karşılıyoruz.
Hackathon nedir?
VakıfBank Finansın Geleceğini Kodla temalı Hack to the Future hackathon etkinliği, bankacılıkta hayatı kolaylaştıracak dijital teknolojiler oluşturulmasını teşvik etmek amacını taşıyan ve 48 saat boyunca sürecek bir etkinliktir.
Kazananlar nasıl belirlenecek?

Takımlar, 48 saat boyunca temaya uygun bir fikir üreterek fikrin geliştirilmesi ve sunumun yapılması için çalışacaklar. Mentorler tarafından yapılacak teknik değerlendirmeler sonrasında jürilere sunumlar yapılacaktır.

Başvuruların değerlendirilmesinde jüriler projeleri temaya uygunluk, özgünlük, yenilikçilik ve uygulanabilirliklerine göre değerlendirirken projelerin yaratacağı finansal ve sosyal etki, kullanıcı deneyimi, etkileyicilik (WOW) faktörü de değerlendirmede etki edecektir. Projelerin etkili sunumu ve demo ise başarı şansını artıracaktır.

Sunumların hemen sonrasında yapılacak puanlamada dereceye giren takımlar açıklanarak sahneye davet edilecektir.

Projemi daha önce kodlayabilir miyim?
Maalesef, hayır. Takımınla üreteceğin projenin ilk defa VakıfBank hackathon organizasyonunda kodlanmış /üretilmiş olması gerekmektedir.
Katılım ücretli mi?
Etkinliğe katılım ücretsizdir.
Başvurudan sonra süreç nasıl ilerleyecek?

Hackathon’a başvuran takımlar, VakıfBank başvuru değerlendirme grubu tarafından değerlendirilecektir.

VakıfBank değerlendirme grubu, Hackathon etkinliğinden 10 gün önce seçilen ve seçilmeyen takımları nedenleri ile birlikte duyuracaklardır.

Seçilen ve seçilmeyen takımlar belirlenen tarihlerde e-posta ile bilgilendirileceklerdir.

Başvuruların eşit nitelikte olması durumunda “daha önce başvuran takım” önceliği göz önüne alınacaktır.

Merak ettiğim başka bir soru var. Kim ile iletişime geçebilirim?
Bilgi almak istediğin herhangi bir konuda, İletişim sayfamızda bulunan iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsin.
39 milyon dolarlık 42 yatırımla Türkiye’nin en güçlü melek yatırımcısı oldu.
Takip et
Metin Recep Zafer

METİN RECEP ZAFER

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı | Bilgi Teknolojileri ve Operasyonel İşlemler
Bankacılık kariyerine 1992 yılında başlayan Metin Recep Zafer, çeşitli bankaların Şube, Genel Müdürlük, Teftiş Kurulu organizasyonları içerisinde Uzman Yardımcısı, Müfettiş ve Bölüm Müdürü unvanlarıyla görev yapmıştır. 13.06.2006 tarihinde VakıfBank’a Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Metin Recep Zafer, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü mezunudur. Aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını yapmıştır.
Ferkan Merdan

FERKAN MERDAN

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı | Ödeme Sistemleri, Dijital Bankacılık ve Kurumsal İletişim
1973 yılında Kayseri’de doğan Ferkan Merdan, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun olmuştur. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1996 yılında T.C. Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda başlamış, ardından 1999 yılında VakıfBank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak görev almıştır. Ferkan Merdan, 1999 -2006 yılları arasında VakıfBank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı ve ardından Müfettiş unvanıyla, 2006-2015 yılları arasında Mali Kontrol Müdürlüğü’nde Müdür unvanıyla, 2015-2019 yıllarında ise Genel Muhasebe ve Mali İşler Başkanlığı’nda Başkan unvanıyla görev yapmıştır. 31.05.2019 tarihinde Bankamıza Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.
Hüseyin Uğur Bilgin

HÜSEYİN UĞUR BİLGİN

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı | İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan H. Uğur Bilgin, 1986 yılında katıldığı VakıfBank’ta çeşitli şubelerde Müdür olarak görev yapmıştır. Sonrasında Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu İşlemleri Başkanlığı görevlerini yürüten Bilgin, Banka’nın değişik İştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Taksim Otelcilik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan Bilgin, 2013 yılında İnsan Kaynakları Başkanlığı’na ve 1 Ağustos 2017 tarihinde de Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır.
Kıvanç Emiroğlu

KIVANÇ EMİROĞLU

Dogma Alares Kurucu Ortağı
2005 yılı London Business School MBA mezunu olan Kıvanç Emiroğlu, 2012-2014 yıllarında Accenture’da Senior Advisor ve Management Consulting görevinden sonra 2014 yılında Opsago Consulting’i kurup CEO’luğunu yapmıştır. 2017 yılında şirketini PWC’ye satmış ve 2 yıl boyunca PWC Türkiye Liderliğini üstlenmiştir. Şimdi ise yeni nesil danışmanlık şirketi, Dogma Alares’in kurucu ortağı ve partner’ı olarak kariyerine devam etmektedir.
Yılmaz Sonışık

YILMAZ SONIŞIK

Digital Zoomin Yönetici Ortağı
2018 yılında Columbia ve San Jose State Üniversitesi’nde Leadership eğitimlerini alan Yılmaz Sonışık, Multinet, Orbis Yazılım, Alofon Telecommunications gibi şirketlerin IT departmanlarında çalışmıştır. Ayrıca iLab Ventures, Sigortam.net’te Product ve Project Manager rolünü üstlenmiştir. Şimdi ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde okutman ve Digital Zoomin danışmanlık şirketinde Managing Director pozisyonundadır.
Celal Cündoğlu

CELAL CÜNDOĞLU

BKM Genel Müdür Yardımcısı | Ödeme Platformları ve İş Geliştirme
1992 yılında San Francisco Üniversitesi Telekomünikasyon Sistem Planlama yüksek lisansından mezun olan Celal Cündoğlu, aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak da çalışmıştır. Celal Cündoğlu Visa, Yapı Kredi ve Akbank’ta IT Project Manager olarak görev almıştır. 2012 yılından bu yana kariyerine BKM Bankalararası Kart Merkezi’nde devam etmektedir. Yaklaşık 4 yıldır Ödeme Platformları ve İş Geliştirme’de Executive Vice President olarak çalışmaktadır.
Prof. Dr. Esra Gençtürk

PROF. DR. ESRA GENÇTÜRK

Özyeğin Üniversitesi Rektörü
Robert College’den 1977’de mezun olan Prof. Dr. Esra Gençtürk, 1981’de lisansını University of Southern California’da tamamlamıştır. Dr. Gençtürk, İşletme Yüksek Lisansını ve Pazarlama Doktorasını University of Minnesota’dan almaya hak kazanmış ve The University of Texas at Austin'de de Pazarlama ve Uluslararası İşletme öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 1996-2009 yılları arasında Koç Üniversitesi öğretim üyesi olarak çalışan Dr. Gençtürk, 2009 yılında katıldığı Özyeğin Üniversitesi’nde 2011-2014’de Rektör Yardımcılığı ve 2014 yılından itibaren de Rektörlük görevini yapmaktadır.
Hande Enes

HANDE ENES

Yeni Nesil Girişim Yatırımcısı
1999 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra Amerika’da perakende sektöründe çalışma hayatına başlayan Hande Enes, aile şirketleri bünyesinde tekstil, enerji, gayrimenkul alanlarında uluslararası kademelerde çeşitli görevler üstlenmiştir. Halihazırda şirketin yönetim kurulu üyesi olan Hande Enes aynı zamanda melek yatırımcı kimliğiyle “teknoloji” başlığı altında ulusal ve uluslararası girişimlere mentorluk ve yatırım yapmaktadır.

Hack to the Future